Jakie to piękne! Zainspiruj się!

Czy wiedzieliście, że na terenie naszego powiatu istnieją… kopalnie? Od kilku dni niezwykły mural widnieje na wiadukcie kolejowym w Zalasiu (gm. Krzeszowice).

O tej wyjątkowej grafice poinformowało Stowarzyszenie Miłośników Zalasu „Amonit” na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook. Dzieło na wiadukcie kolejowym przy ul. Kopalnianej przedstawia pojazdy i sprzęt używane przez górników i pracowników Kopalni Porfiru i Diabazu w Krzeszowicach z Kopalnią Porfiru Zalas i Kopalnią Diabazu „Niedźwiedzia Góra”. W miejscowości Zalas znajduje się ogromny, czynny kamieniołom, w którym pozyskiwane są skały pochodzenia wulkanicznego. Obiekt, funkcjonujący od lat dwudziestych XX wieku, jest doskonale widoczny z autostrady A4.

My również gratulujemy pięknej inicjatywy i jesteśmy pod wrażeniem wykonania (szczególnie tego Biełaza – największego na świecie wozidła sztywno-ramowego produkowanego w Białoruskich Zakładach Samochodowych). Miejmy nadzieję, że dzieło nie zostanie zniszczone.

A Wy znacie jakieś miejsca, gdzie mogłyby się pojawić podobne murale od tematyce dopasowanej do otoczenia? Gdzie warto zasłonić chuligańskie bazgroły m.in. z przekleństwami i nazwami klubów piłkarskich?

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.