Jak rozpoznać toksycznego człowieka?

Dziś nasz portal zaprezentuje naszym Czytelnikom wybrane cechy człowieka toksycznego. Macie kogoś takiego w swoim otoczeniu? Lepiej zawczasu ograniczcie kontakt albo nawet usuńcie taką osobę ze swojego życia.

Cechą człowieka toksycznego jest nadmierne krytykanctwo. Będzie koncentrował się na wszelkich negatywach, samemu nie mając żadnych znamienitych sukcesów. Będzie pragnął za wszelką cenę sprawić, byście czuli się w danym momencie tak samo źle jak on albo nawet gorzej.

Inną cechą toksycznego człowieka jest interesowność. Taka osoba będzie zainteresowana kontaktem wyłącznie wtedy, kiedy zwietrzy, iż to ona będzie miała z tego korzyści. Nie zrobi niczego bezinteresownie ani nie będzie kryła się z faktem, że Was wykorzystuje.

Toksyczni ludzie stosują również przemoc, zwłaszcza psychiczną (fizyczna im się nie opłaca). Będą próbowali manipulować emocjami po to, aby uzyskać określony efekt. W tym celu robią wszystko, aby zmniejszyć poczucie własnej wartości swojego kolegi, partnera etc. Taką osobą o wiele łatwiej się steruje, zwłaszcza jeśli człowiekowi toksycznemu uda się wytworzyć iluzoryczne wrażenie, że bez jego pomocy druga strona niczego nie osiągnie.

Ponadto toksyczny człowiek nigdy nie będzie zadowolony z tego, co ktoś zrobił. Rozmowę zaraz skieruje na siebie oraz własne sukcesy. Dzielenie się sukcesami przez kogoś traktuje jako atak na własne ego, dlatego w takim momencie będzie się licytować, kto jest lepszy.

Na szczęście takie osoby rzadko bywają w długotrwałych relacjach, czy to przyjacielskich, pracowniczych, koleżeńskich czy też romantycznych. Prędzej czy później każdy od nich ucieka. I dobrze.

A Wy? Znacie toksycznych ludzi? Podzielcie się w komentarzach.

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.