Czy uda się odbudować LKS Płomień Jerzmanowice?

W gminie Jerzmanowice-Przeginia rodzi się koncepcja odbudowy lokalnych struktur LKS Płomień Jerzmanowice. Zespół Płomienia gra obecnie w klasie B. Na dzień dzisiejszy klub ma trudności z zebraniem drużyny seniorów, nie posiada drużyn młodzieżowych oraz jakiegokolwiek zaplecza. Stan boiska sportowego, które znajduje się w Łazach (inna miejscowość na terenie gminy) również pozostawia wiele do życzenia.

W Jerzmanowicach znalazła się grupa ludzi, którzy chcą zmienić zaistniałą sytuację. Niedawno trenerem zespołu seniorów został wychowanek klubu, były bramkarz Cracovii, Wisły i Szczakowianki Jaworzno Wojciech Skrzypek. To on zainteresował sprawami klubu kilku mieszkańców Jerzmanowic i pasjonatów sportu.

25 maja o godzinie 18.00 został wybrany nowy zarząd klubu. Nowym prezesem wybrano Tomasza Zgodę a jego zastępcą został grający w drużynie seniorów i pełniący funkcję radnego gminy Damian Niedziółka. W skład zarządu weszli dodatkowo Robert Luty, Robert Krzystanek, Paweł Piekarz i Waldemar Pączek. Sam Wojciech Skrzypek nie chciał być członkiem zarządu. Jego zadaniem ma być wspieranie działań władz klubu i organizacja od podstaw pionu sportowego.

Celem działań nowych władz jest odbudowa medialnego wizerunku klubu, odtworzenie drużyn młodzieżowych połączone ze stworzeniem ciekawej oferty dla dzieci i rodziców oraz podjęcie działań których efektem będzie stworzenie odpowiedniej infrastruktury sportowej.

Należy się cieszyć z tego, że pozytywnie na te pomysły i działania patrzy zarządzający od listopada 2018 roku gminą wójt Tomasz Gwizdała. W czasie spotkania wójta z radnymi Grzegorzem Sewerynem, Konradem Gzylem, Damianem Niedziółką oraz osobami reprezentującymi klub padło wiele ciekawych propozycji dotyczących możliwości budowy infrastruktury sportowej oraz planów klubu. Uczestnicy spotkania podkreślali, że na takich działaniach skorzystać mogą wszyscy mieszkańcy gminy.

Widać, że wokół tego tematu w Jerzmanowicach zgromadziła się grupa pasjonatów sportu i pozostaje mieć tylko nadzieję, że te wszystkie ambitne plany zostaną przekute w konkretne działania.

Robert Luty

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.