In vitro to ludzie: teraz Skała

Były Krzeszowice, Węgrzce, Mogilany… teraz Skała. W najbliższą sobotę o godz. 9.00  na targu na pl. Konstytucji 3 maja będzie akcja zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym finansowania in vitro. Jak mówi Kacper Popiołek, jeden z inicjatorów akcji, to projekt ważny dla wszystkich, również mniejszych miejscowości. – My także musimy mieć możliwość podpisania się pod ustawą naprawdę wpisującą się w troskę o nasze rodziny – mówi inicjator.

Projekt jest jedną z odpowiedzi na zapaść demograficzną i próbą „naprawienia” tego, co zostało zlikwidowane przez obecnie rządzących. – Obecnie niepłodność to choroba cywilizacyjna, a z chorobami trzeba walczyć. Podjąłem decyzję o organizacji wydarzenia w najbliższą sobotę – podpis można złożyć przy okazji przedświątecznych zakupów – dodaje Kacper Popiołek.

„TAK dla In Vitro” to obywatelski projekt ustawy, który zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa, będące do dyspozycji Ministra Zdrowia w wysokości nie niższej niż 500 mln zł.  Zbiórka podpisów trwa w całym kraju.

Sobota, 17 grudnia, godz. 9.00 – Skała, plac Konstytucji 3 maja, targ

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.