,,Gubałówka” zamknięta (ta w Skawinie)!

Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny „Gubałówka” nie będzie już więcej funkcjonował. Jak się okazało, władzom miasto przestało kalkulować się jego utrzymanie.

Ośrodek wypoczynkowy z trzema basenami i budynkiem to miejsce kultowe. Zbudowane zostało przez Hutę Aluminium w latach 50. i od tamtej pory cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców Skawiny. Latem było to jedyne miejsce, do którego miejscowi mogli uciec przed skwarem i spiekotą.

Niestety, Tomasz Stawowy, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, podjął bardzo kontrowersyjną i niepopularną opinię. Postanowił mianowicie, by w tym sezonie Ośrodka Kulturalno-Rekreacyjnego ,,Gubałówki” nie otwierać w ogóle. Burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko, tłumaczy, że była to racjonalna decyzja, ponieważ budynek wymaga gruntownego remontu.

Ale czy na pewno? W ośrodku przy basenie brakuje przebieralni, pryszniców, a nawet sanitariatów, co sprawia, że do ,,Gubałówki” ściąga coraz mniej skawinian. Tłumaczenie może byłoby przekonujące, gdyby nie fakt, że to właśnie władze doprowadziły do zaniedbania obiektu, przyczyniając się do jego powolnego upadku.

Pogrążona w dekadencji ,,Gubałówka” będzie zatem świecić pustkami. A wszystko przez to, że nikt nie zadbał nawet, by zainstalować nowy system oczyszczania wody.

 

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.