Gminy Skała i Wielka Wieś już niedługo pochwalą się pierwszymi samorządowymi żłobkami.

W miesiącu wrześniu 2019r. rozpocznie swoją działalność pierwszy Żłobek Samorządowy w Gminie Wielka Wieś. Żłobek będzie mieścił się przy ul. Św. Faustyny 5 w Modlniczce. Zapewni on miejsca dla 24 dzieci z terenu gminy Wielka Wieś  i będzie otwarty w godzinach od godz. 6:30 do 16:30. Rekrutacja do skalskiego żłobka rozpocznie się w październiku, a placówka zacznie funkcjonować i przyjmować dzieci od początku stycznia przyszłego roku. Będzie to maks. 30 dzieci ,żłobek będzie się mieścił w salach rozbudowywanego przedszkola w Skale. 

Żłobki powstaną dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Maluch Plus. Gmina Wielka Wieś  otrzymała na ten cel niespełna 380 tys. zł. Dużo więcej udało się „wywalczyć” gminie Skała która otrzymała aż 900 tyś zł . To największa w województwie dotacja – mówi Krzysztof Wójtowicz  Wójt Gminy Skała.

Ze świadczeń żłobków będą mogły korzystać dzieci zamieszkujące wraz z rodzicami/opiekunami prawnymi na terenie poszczególnych gmin  w wieku od ukończenia 20 tygodnia życia, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 r. ż. Do rekrutacji na wolne miejsca opieki w żłobku będą mogli przystąpić rodzic/opiekunowie prawni dziecka, którzy przebywają na urlopie macierzyńskim, rodzicielskim, wychowawczym, lub są osobą bezrobotną aktywnie poszukującą pracy, bądź pracującą.

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *