Gdy nie są w akcji, ani nie ćwiczą to… rywalizują

Rywalizowali, by lepiej nieść pomoc w razie potrzeby. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło blisko 20 drużyn reprezentujących różne służby ratownicze z naszego regionu, Na terenie gminy Wielka Wieś odbyły się XII Mistrzostwa Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych.

Mistrzostwa te stanowiły doskonałą okazję do podziwiania umiejętności i zaangażowania ratowników, a także do nauki o bezpieczeństwie i pierwszej pomocy. Podczas zawodów uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z różnymi scenariuszami ratunkowymi, testując swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, ratownictwa medycznego i ratownictwa drogowego.

Zmagania w ramach XII Mistrzostw Krakowa i Powiatu Krakowskiego w Ratownictwie Medycznym i Drogowym Służb Mundurowych były emocjonujące. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła drużyna JRG-4 PSP w Krakowie, zdobywając imponujące 690,5 punktu. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna JRG-5 PSP w Krakowie ze 670 punktami, a trzecie miejsce na podium zajęła drużyna z JRG-3 PSP w Krakowie, uzyskując 666 punktów. Dodatkowo, nagrodę uznaniową za najlepszą drużynę wśród krakowskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych otrzymała drużyna z JRG-4 Kraków, zaś najlepszą drużyną spoza struktur KM PSP okazała się drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej w Tomaszowicach.

Wydarzenie nie tylko było okazją do rywalizacji sportowej, ale także do edukacji oraz promocji wiedzy na temat ratownictwa i pierwszej pomocy. Dla wszystkich uczestników i publiczności przygotowano strefy edukacyjne oraz atrakcje, takie jak warsztaty z pierwszej pomocy czy pokazy ratownictwa. Mistrzostwa to doskonała okazja do podkreślenia ważnej roli służb mundurowych w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańcom oraz promowania świadomości na temat działań ratowniczych.

Fot. KPP Kraków

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.