Gazociągiem przez działkę

Skawina: mieszkańcom ulicy Wyspiańskiego i Sadowej chce się puścić rurociąg wysokiego ciśnienia pomiędzy domy jednorodzinne, mimo że pierwotnie miał iść przez niezabudowaną działkę obok – tej właścicielem jest jednak lokalny deweloper.

Starają się poruszyć władze, media – wszystko jednak na razie bezskutecznie. Inwestor – spółka GAZ-SYSTEM – początkowo chciał puścić linię przez działki dewelopera. Ten jednak uzyskał pozwolenie na budowę i spółka zmieniła trasę przebiegu rurociągu. Problem w tym, że strefa ochronna gazociągu wynosi 8 m – nie jest to problemem na działce kilkuhektarowałej, ale na działce kilkuarowej już owszem.

Cztery negatywne opinie ws. przebiegu trasy wydał burmistrz miasta Skawina, argumentując, że linie przebiegają za blisko zabudowań. Opinie nie są jednak wiążące dla starosty, który wydał opinię pozytywną.

– Z punktu widzenia Zarządu Powiatu, zarząd nie znalazł przeszkód – powiedział Krzysztof Kamiński ze Starostwa Powiatowego w Krakowie w materiale telewizji Polsat.

Mieszkańcy są przerażeni możliwością ewentualnego rozszczelnienia się linii, wybuchu. Dodatkowo, wartość ich działek znacznie spadnie.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.