Gaz: petycja do premiera

Petycja Gmin Metropolii Krakowskiej do Premiera Rzeczypospolitej Polskiej o zwiększenie środków finansowych dla Polskiej Spółki Gazownictwa na budowę przyłączy gazowych do budynków mieszkalnych. Jednak co z cenami gazu?

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Metropolia Krakowskiej podpisana została petycja o zwiększenie środków finansowych na rozbudowę infrastruktury gazowej do budynków mieszkalnych. Ma to ułatwić przestawianie się krakowskim gminom na bardziej ekologiczne metody ogrzewania.

Aktualnie budżet projektowy Polskiej Spółki Gazownictwa już jest w całości zarezerwowany, dlatego wystosowano prośbę o jego zwiększenie. Zgodnie z Małopolską Uchwałą Antysmogową od 2023 roku nie będzie można używać bezklasowych kotłow do ogrzewania budynków. Członkowie Stowarzyszenia Metropolia Krakowska nie chcą „zostawić na lodzie” mieszkańców i dać im szansę na zmianę źródła ogrzewania.

 

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.