FutboLove Małopolskie

Trzy turnieje, 24 drużyny, z trzech subregionów województwa małopolskiego, mnóstwo świetnej zabawy i uśmiechu na twarzach dzieci – tak najkrócej można podsumować zrealizowane przez MTS Piast Skawina finałowe turnieje wieńczące realizację projektu „FutboLove Małopolskie”, realizowane dzięki zwycięstwu w konkursach organizowanych w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

W zawodach, które odbyły się w sobotę, 27 września, wzięło udział łącznie blisko 300 młodych adeptów piłki nożnej i mnóstwo kibicujących ich – z pewnej odległości – rodziców.

– Przede wszystkim cieszymy się, że w ogóle udało nam się te turnieje zrealizować. Pierwotnie miały odbyć się w czerwcu, ale wówczas w okresie poprzedzającym mieliśmy na blisko dwa miesiące zamrożony sport i niepewną sytuację. Dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego udało się termin finału naszych projektów zmienić na wrzesień – informuje prezes Piasta, Łukasz Krupa. – Dzięki temu mamy możliwość, by dziś dzieciom wręczyć symbolicznie medale i oglądać dzieci ubrane w piękne stroje sportowe z logo województwa małopolskiego, z którego środków finansowane jest nasze przedsięwzięcie.

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego realizowany był po raz czwarty, władze samorządowe przeznaczyły na ten cel aż 12 milionów złotych, po 2 mln na każdy z sześciu subregionów. Projekty „FutboLove Małopolskie dla subregionu podhalańskiego”, „FutboLove Małopolskie dla subregionu zachodniego” oraz „FutboLove Małopolskie dla Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego” to jedne z tych, które zwycięsko przeszły przez głosowanie. Dzięki temu takie kluby jak: Piast Skawina, Kmita Zabierzów, Pcimianka Pcim, Lubomir Wiśniowa, Skawa Wadowice, Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska oraz filie Małopolskiej Akademii Futbolu mogły otrzymać sprzęt sportowy wysokiej jakości (stroje, dresy, torby czy piłki), a także potrenować na mobilnym boisku.

– W tych ciężkich czasach fajnie, że dzieci się mogą spotkać i trenować albo grać w turniejach takich jak dzisiaj. No i jeszcze każdy dostał strój i własną piłkę. Nie mogło być lepszego prezentu w takim ciężkim roku jak ten – cieszy się Pani Kasia, mama jednego z 7-latków rywalizujących w turnieju. I chwilę później dodaje: – Miejmy nadzieję, że teraz już dzieci będą mogły cały czas bez przeszkód ćwiczyć i grać w piłkę, a nie siedzieć zamknięte w domu.

Projekty „FutboLove Małopolskie dla subregionu podhalańskiego”, „FutboLove Małopolskie dla subregionu zachodniego” oraz „FutboLove Małopolskie dla Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego” zostały sfinansowane ze środków Województwa Małopolskiego w ramach konkursów Budżetu Obywatelskiego 4. edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.