Elektryczne hulajnogi znikną z centrum Krakowa?

W środę, 16 października w Zarządzie Transportu Publicznego odbyło się spotkanie przedstawicieli Miasta z operatorami hulajnóg elektrycznych.

 

Spotkanie było pokłosiem zalecenia prezydenta Krakowa, by ustalić ze wszystkimi przedsiębiorcami, którzy zajmują się wynajmem hulajnóg elektrycznych, zasady prowadzenia takiej działalności w mieście – tak, by je potem w przejrzysty sposób egzekwować. Głównym celem jest rozwiązanie problemu porzucania hulajnóg w dowolnym miejscu – na środku chodnika, ścieżki rowerowej czy nawet jezdni, co zagraża innym uczestnikom ruchu.

Podczas dyskusji wypracowano 4 cele, nad którymi będą wspólnie w kolejnych tygodniach pracowali przedstawiciele Miasta i operatorów. Przedsiębiorcy zobowiązali się do zintensyfikowania działań porządkujących zaparkowane hulajnogi. Operatorzy nie będą prowadzić usług wynajmu w Parku Kulturowym, a dodatkowo zadeklarowali współpracę przy wypracowywaniu optymalnego modelu wypożyczania hulajnóg w Krakowie.

Zarówno operatorzy, jak i Miasto apelują, aby mieszkańcy zgłaszali się najpierw do operatora w celu zgłoszenia źle zaparkowanej hulajnogi, a w dalszej kolejności do służb miejskich.

W spotkaniu wzięli udział: Robert Piaskowski – pełnomocnik prezydenta ds. Parku Kulturowego, Łukasz Franek – dyrektor Zarządu Transportu Publicznego, Łukasz Gryga – dyrektor Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Miasta Krakowa i operatorów hulajnóg elektrycznych.

 

 

 

 

źródło: krakow.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.