Dzisiaj zapraszamy do szarlatanerii…

Ilustracje do ,,Szarlatana i hermafrodyty” wykonał łódzki malarz, grafik i ilustrator, Robert Jabłoński. W książce można znaleźć 8 ilustracji, które wykonał, zainspirowany maszynopisem książki.

Mrok, erotyzm, niespełnione pragnienia – każdy z nas ma czasem poczucie, że jego życiem kierują tajemne i nieznane moce… ,,Szarlatan i hermafrodyta” Bartosza Ejzaka to książka, która ukazała się w czerwcu tego roku. Redaktor naczelny portalu podkrakowskie.info dzisiaj chce zaprosić nas do makabrycznego i niszczycielskiego świata.

Świat książki przesiąknięty jest mrokiem oraz niespełnionymi, erotycznymi pragnieniami bohaterów. W efekcie rzeczywistość, która ich otacza, pokracznieje i staje się coraz dziwniejsza. Po traumatycznych przeżyciach dwoje rodzeństwa postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka, by zmierzyć się z przeszłością. Podczas podróży ożywają wspomnienia. To właśnie tutaj, w Tszczycach (po staropolsku tszczyca oznacza tęsknotę), pewien szarlatan, opętany pragnieniem nadludzkiej potęgi, zawiązał niegdyś pakt z diabłem i zabił swoją ukochaną. Uwikłany w diabelskie sprawy, musi lawirować między swoimi osobistymi celami a powinnością ocalenia mieszkańców przed nadciągającą katastrofą. Nikt nie domyśla się, w jak wielkim niebezpieczeństwie znaleźli się mieszkańcy małej miejscowości.

Książka, przesiąknięta makabrycznym erotyzmem, nawiązuje do powieści gotyckiej, czarnej groteski i filmów noir. Ukazuje losy ludzi zagubionych w szaleństwie, we własnych wygórowanych ambicjach oraz fałszywych przeświadczeniach o sobie samych. Atmosfera grozy tego konwulsyjnego i zdegenerowanego świata stanowi tło dla poczynań bohaterów oraz ich najskrytszych pragnień.

I wtedy zaczął się miotać, sapać prychać, oczy wyszły mu z orbit, natomiast w piersiach poczuł zatykającą, wielką, ciężką, mokrą grudę. Bo jeśli ktokolwiek zastanawia się, jak wygląda godzina śmierci, niechaj złączy na moment swe usta z wargami tej przeklętej kobiety.

A czy Wy poznaliście kiedykolwiek równie niszczycielskie uczucie?


Bartosz Ejzak (ur. w 1992 r. w Kutnie) jest doktorantem filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. To autor artykułów naukowych, opowiadania ,,Wibracja” (2021) i powieści ,,Ganimedes” (2019), a także redaktor naczelny portalu podkrakowskie.info.

Książkę można nabyć na stronie:
https://www.abyssos.eu/produkt/bartosz-ejzak-szarlatan-i-hermafrodyta/

Bartosz Ejzak – Szarlatan i hermafrodyta

Link do profilu autora:
https://www.facebook.com/bartekejzak

 

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.