Dziewczyna która lubi pomagać

Część wszystkim ! Moi kochani znajomi, mam was na fb trochę (883 niesamowite osoby) i wiem, że facebook ma siłę! Siłę do działania! Kto mnie lepiej zna wie, że uwielbiam pomagać. I nadszedł kolejny taki dzień. Sprawa jest nietypowa. KOCHANI DZIAŁAMY! Moja niesamowita przyjaciółka, młoda dziewczyna, która zawsze wpierw myśli o innych i pomaga innym jak tylko może dziś potrzebuje naszego wsparcia. Jest ciężko chora, przeszła już dużo w tej chorobie, nie poddaje się, cały czas walczy i wierzymy , że wreszcie wyzdrowieje! Od ponad roku jej domem jest szpital, naświetlania itd. Wiadomo jak jest w szpitalach.. Dlatego Ja w swoim i jej imieniu proszę pomóżmy jej i innym pacjentom oderwać się od ich ciężkiej codzienności.
Dowiedziałam, się że na oddziale mają baaaardzo ubogą czytelnię. Może ktoś chce się podzielić z nimi książkami ?? Jak ta niezwykła, waleczna osoba pisze mile widziane .. „ trochę duchowości, może jakiejś historycznej, reportażu, poezji, podróżniczej, poradnika… Powieści też zawsze w cenie. Gdybyście mieli jakąś zbywającą na półce to można tutaj coś przesłać albo przekazać mi i kiedy będę wracać do domu to zostawię. Bardzo by się przydały. Niektórzy siedzą na tym oddziale po trzy miesiące, bez prawa odwiedzin i tym bardziej wyjścia, chociażby na świetlicę więc taka książka może uratować trochę dobrego samopoczucia.„ ps. jak ktoś a jakieś gry też mile widziane 

To co pomożemy ??? Jeśli ktoś chce się podzielić książkami może do mnie pisać śmiało na priv, ja im je przekaże! Będę też wdzięczna za udostępnienie posta . BO POMAGANIE JEST FAJNE… KOCHANI Działamy! ???

Jest piosenka, której słowa znają chyba wszyscy lub nieliczni tylko nie znają. Słowa brzmią: „cudownych rodziców mam – przyjaciółmi moimi są”. Ja dziś (gdybym tylko umiała ) śpiewałabym: „CUDOWNYCH ZNAJOMYCH MAM, przyjaciółmi moimi, o dobrym sercu są”!

O co chodzi z tym wstępem? Chcę już teraz wszystkim podziękować! Moim znajomym, nieznajomym i różnym instytucjom. Dziękuję za oddane książki, gry, za udostępnianie posta. Mogę się teraz chwalić, że jestem szczęściarą! Bo mam szczęście do spotykania dobrych osób. Bo przecież to dzięki wam udało się tak rozkręcić naszą akcję – zbiórki książek dla oddziału onkologicznego! Ta akcja przerosła moje oczekiwania. Gdy dodawałam posta, wiedziałam, że znajdzie się kilka osób, które podzielą się książką, lecz nie spodziewałam się że uda nam się z Asią na taką skalę działać! Można powiedzieć, że to akcja na pół Małopolski (bo cały Kraków, Tarnów i okolice). Książki cały czas spływają do nas. I spływają zapytania o możliwość oddania kolejnych. Ale nie spoczywamy na laurach. Działamy dalej!

No więc co z tą akcją dalej?

Jak widać na zdjęciu do tej pory udało się już duuużo książek uzbierać. Lecz co to jest w morzu potrzeb? Pierwsza tura książek jedzie do szpitala teraz. Ale zbieramy dalej! Do końca sierpnia! Bo przecież oddziałów mamy więcej!

Dużo osób pyta czy te książki się nie zmarnują. Odpowiedź brzmi NIE! Wszystkie książki się przydadzą. Chcemy nimi obdarować kilka szpitali (na pewno Gliwice – Centrum Onkologii i szpitale w Krakowie) + jeden/ lub więcej dla dzieci, ale na pewno książek wystarczy na więcej biblioteczek jeżeli wszystko będzie nabierać takiego tempa. Książki będą rozdzielane tak, żeby każda biblioteczka zawierała „dla każdego coś dobrego”. Powieści z klasyki i nieklasyki, historia, duchowość, poradniki, reportaże, publicystyka. Jeżeli macie też wartościową prasę to też można ją oddać. A może kolorowanka odstresowująca dla dorosłych albo krzyżówka?

Prócz tych książek kilka osób oddało gry i puzzle. I DOBRZE! Wszystko się przyda. Jest jeszcze jedna kwestia. Nie we wszystkich szpitalach i nie na wszystkich oddziałach są meble na te wszystkie zdobycze. Są wakacje, okres remontów. Jeśli ktoś chce się podzielić regałami, kredensami i wszystkim co się może nadać prosimy o kontakt!

 

Działamy dalej! Udostępniamy, komentujemy, chwalimy się znajomym. Niech więcej osób o naszej akcji usłyszy.
PS. Na zdjęciu nie widać wszystkich książek które mamy, ale zapewniam jest ich już trochę ??????❤️❤️?

Więcej o akcji Patrycji tutaj 

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Patrycja Słabik

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.