„Dzielnicowy Bliżej Nas”

„Pan asp. Łukasz Kocot zorganizował dla nas miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej blisko naszej klatki schodowej za co jestem mu bardzo wdzięczny. Życie dla nas i dla naszego dziecka stało się dużo łatwiejsze”. To część podziękowań dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Krzeszowicach, które nadesłane zostały do Komendy Głównej Policji.

Wielkie serce i zaangażowanie dzielnicowego asp. Łukasza Kocota sprawiło, że życie jednej z krzeszowickich rodzin stało się łatwiejsze. W miniony piątek (23 sierpnia br.) w Komisariacie Policji w Krzeszowicach Pan Leszek, ojciec 10-letniego niepełnosprawnego Ksawerego, chorującego na porażenie mózgowe, osobiście złożył podziękowania Komendantowi Powiatowemu Policji w Krakowie mł. insp. Tomaszowi Drożdżakowi oraz Dzielnicowemu z Komisariatu Policji w Krzeszowicach asp. Łukaszowi Kocot, z inicjatywy którego, w ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”, zostało utworzone miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej, dedykowane specjalnie dla Ksawerego. Życzliwością i sercem wykazał się również Burmistrz Miasta i Gminy Krzeszowice mgr inż. Wacław Gregorczyk, dzięki któremu utworzenie przedmiotowego miejsca parkingowego stało się możliwe.  Dodatkowo w dowód wdzięczności za okazaną pomoc opiekun niepełnosprawnego chłopca w tym przedmiocie przesłał pisemne podziękowania za działania dzielnicowego do  Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka.

 

Przed 10-klatkowym blokiem, w którym mieszka rodzina Pana Leszka znajdowało się tylko jedno miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej, które bardzo często było zajęte – wspomina w liście ojciec. Z synem dużo jeździ na różnego rodzaju zajęcia i terapie, w tym rehabilitacyjne, a mając nieduży parking samochodowy na tylu mieszkańców, często musiał parkować daleko od swojej klatki schodowej, co było ogromnym utrudnieniem – dodał. Miejsce parkingowe, które zostało utworzone z inicjatywy naszego dzielnicowego, znacząco ułatwi życie opiekunom Ksawerego.

Asp. Łukasz Kocot na co dzień pełni służbę w Rewirze Dzielnicowych Komisariatu Policji w Krzeszowicach. W swojej służbie wielokrotnie wykazał się doświadczeniem, zaangażowaniem i profesjonalizmem. Za osiągane wyniki nieraz był wyróżniany i nagradzany przez swoich przełożonych. Jednak takie właśnie podziękowania od obywateli są dla mundurowych największą nagrodą za niesioną im pomoc i służbę.

Jesteśmy dumni, że w naszych szeregach są tacy policjanci – podsumował po spotkaniu z ojcem niepełnosprawnego chłopca Komendant Powiatowy Policji w Krakowie mł. insp. Tomasz Drożdżak, dodając, że zawsze dążył do tego aby policjanci pomagali mieszkańcom w każdego rodzaju problemach, gdyż mogą one być rozwiązaniem ich największych trudności. I tak właśnie było w tym przypadku.

 

 

 

źródło: malopolska.policja.gov

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.