Dziecko wyjeżdża na wakacje? Warto sprawdzić stan autokaru

Niebawem wystartują wakacje. Wiele dzieci wyjedzie na wypoczynek. Policjanci zapowiadają, że podejmą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wyjeżdżającym – skupią się na kontroli autobusów i kierowców wiozących dzieci na letni wypoczynek.

Przed wyjazdem dzieci na wakacje rodzice mogą poprosić policję o sprawdzenie autokaru, którym podróżować będą ich pociechy. Podczas kontroli sprawdzany będzie przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

— Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji — radzą małopolscy stróże prawa.

Jednocześnie informują, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

W powiecie krakowskim kontrole będą przeprowadzane w miejscowości Modlnica, zatoki ITD. DK-94, ul. Częstochowska -wys. Jawa Control. Chęć kontroli można zgłaszać pod numerami telefonów: 47 835 76 00, 47 835 76 01 (w godz. 8:00 – 14:00).

fot. policja.gov.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.