Dzieci już wiedzą, jak na rowerze jeździć bezpiecznie

Na drogach powiatu będzie bezpieczniej. Kolejni uczniowie zdali egzaminy na karty rowerowe. A my apelujemy do kierowców – szanujmy dwukołowych uczestników ruchu drogowego!

Policjanci z powiatowej komendy policji przeprowadzili cykl czterodniowych egzaminów praktycznych na kartę rowerową dla uczniów 12 szkół z powiatu krakowskiego. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin i już wkrótce odbiorą swoje pierwsze uprawnienia.

– Udział w egzaminie praktycznym wzięło łącznie blisko 260 uczniów ze szkół: SP w Widomej, ZSP w Modlnicy, SP nr 2 w Skale, ZSP w Wielmoży, NSP w Sułkowicach, ZS w Jerzmanowicach, SP w Rybnej, SP w Woli Zachariaszowskiej, SP w Nowej Górze, SP w Filipowicach, SP w Nawojowej Górze, SP w Kacicach. Wcześniej czwartoklasiści zaliczyli egzamin teoretyczny w swoich szkołach, co było wymogiem przystąpienia do egzaminu praktycznego, organizowanego przez policjantów – informuje kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

Jak opisuje, uczniowie mieli do pokonania trasę na specjalnie przygotowanym miasteczku rowerowym, które na ten cel użyczył Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie. Podczas egzaminu policjanci oceniali umiejętności poruszania się rowerem po drodze oraz stosowania się do znaków drogowych, a także sygnalizacji świetlnej. Po egzaminie funkcjonariusze ruchu drogowego udzielali czwartoklasistom porad dotyczących bezpiecznego poruszania się rowerem i właściwego przygotowania się do jazdy.

– Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie. W poprzednich latach policjanci egzaminowali na terenach szkół, bądź szkoły we własnym zakresie. Dziękujemy dyrekcji szkół, które przyjęły zaproszenie do tegorocznej formy egzaminu na kartę rowerową. Zachęcamy w przyszłym roku do wzięcia udziału wszystkie pozostałe szkoły z naszego powiatu, bo tego typu przedsięwzięcie to najlepsza okazja do promowania wśród dzieci bezpieczeństwa na drodze, ale też wszelkich innych form bezpiecznego zachowania, a także poznania bliżej zawodu policjanta oraz możliwość zwiedzenia siedziby Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – podkreśla policjantka.

A my ze swojej strony apelujemy do kierowców – na drogach powiatu przybywa rowerzystów. Szanujmy tych uczestników ruchu drogowego, by nie dochodziło do dramatycznych zdarzeń!

Fot. KPP Kraków

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.