Dublowanie funkcji (?): powrót do krzeszowickiego magistratu

Łukasz Wróblewski, były dyrektor Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego, a wcześniej Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach, ma nową posadę. Wcześniej był krytykowany za brak nadzoru nad powiatowymi drogami i szukanie dodatkowego zarobku – za co będzie teraz odpowiadał i ile zarobi?

Wóblewski ma służyć wiedzą ekspercką i wspierać merytorycznie urzędników krzeszowickiego magistratu.

Przed funkcją Dyrektora Zarządu Dróg Powiatu Krakowskiego (od 2019 r.) był zastępcą wójta Iwanowic. Pomimo tych stanowisk był związany z Krzeszowicami dodatkowymi umowami zlecenie. Do 2014 roku – jako krzeszowicki urzędnik – zajmował się m.in. rozwojem i inwestycjami.

Jeden z lokalnych portali – za urzędem -informuje o jego zakresie obowiązków:

  • koordynacja i doradztwo w zakresie przygotowania koncepcji, dokumentacji i uzyskania niezbędnych decyzji administracyjnych związanych z turystycznym wykorzystaniem terenów Doliny Eliasza oraz reaktywacją krzeszowickiego uzdrowiska,
  • pomoc w przygotowywaniu wniosków aplikacyjnych o dofinansowanie projektów z zewnętrznych środków,
  • opracowywanie projektów uchwał, umów, porozumień związanych z powyższymi zadaniami.

Po co burmistrz podpisuje umowę z nową osobą, skoro w ramach krzeszowickiego magistratu funkcjonuje Referat Planowania Strategicznego i Rozwoju, który w ramach swoich obowiązków powinien zajmować się wymienionymi wcześniej zadaniami? „Bardzo duża ilość prowadzonych w jednym czasie inwestycji, w tym działanie zmierzające do reaktywacji uzdrowiska oraz przygotowania do realizacji Krzeszowickiego Kompleksu Rekreacyjno-Zdrojowego, spowodowały konieczność podpisania umowy na koordynacje powyższych działań z dodatkową osobą” – tłumaczy urząd w odpowiedzi na naszego maila.

Łukasz Wróblewski, za doradztwo będzie inkasował miesięcznie 4 500 złotych brutto. Umowa ma obowiązywać do końca 2023 roku. Na pytanie dlaczego wybrano właśnie jego urząd odpowiedział, że „jako były pracownik Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach dał się poznać jako osoba dokładna, skuteczna oraz posiadająca dużą wiedzę merytoryczną w ww. zagadnieniach” – pisze portal krzeszowiceone.pl.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.