Czym jest Blob?

Żółtawy nalot na pniu? Nic bardziej mylnego. To Blob. Jak podaje National Geographic, jest to ziemska istota, która ma ok. 10 razy więcej płci niż człowiek (720) i choć nie ma mózgu, potrafi się uczyć. Na tym jednak podobieństwa się kończą.

Ponadto Physarum polycephalum (czyli właśnie Blob) nie posiada otworu gębowego, porusza się bez nóg, rozmnaża jak grzyby i nadal żyje, nawet jeśli przeciąć go na pół. W odróżnieniu od człowieka nie może rozmnażać się z byle kim i starannie dobiera sobie partnera. Musi on mieć identyczny zestaw genów. Śluzowiec z paryskiego zoo pozostaje zagadką dla naukowców, a dokładny sposób jego funkcjonowania mimo wielu badań nadal owiany jest tajemnicą.

Dyrektor paryskiego Muzeum Historii Naturalnej, Bruno David, nazwał go tak, zainspirowany amerykańskim filmem z 1958. Film ten nosi tytuł ”The Blob” i opowiada historię o walce nieszczęsnych Ziemian z glutowatym najeźdźcą z kosmosu.

Więcej informacji na: https://www.national-geographic.pl/artykul/blob-nowy-niezwykly-organizm-w-paryskim-zoo-potrafi-sie-uczyc-i-ma-720-plci

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.