Czy uchwała antysmogowa dotycząca całej Małopolski wejdzie w życie z opoźnieniem?

Czy uchwała antysmogowa dotycząca całej Małopolski wejdzie w życie z opoźnieniem?

Radny Powiatu Krakowskiego Łukasz Krupa publicznie wyraził głos sprzeciwu do odroczenia wejścia w życie uchwały antysmogowej.

„Niezrozumiałe są dla mnie działanie samorządu Powiat Krakowski, aprobujące – podczas konsultacji na mocy art. 96 ust. 4 ustawy Prawo Ochrony Środowiska – by uchwała antysmogowa, zakazująca używania w całej Małopolsce bezklasowych kotłów”kopciuchów”oraz paliw złej jakości weszła w życie z opóźnieniem. Władze gmin Metropolii Krakowskiej opowiedziały się za utrzymaniem w mocy aktualnych zapisów uchwały i niezmienianie terminu wejścia w życie.

Zdecydowana większość mieszkańców Małopolski, w trosce o życie i zdrowie swoich rodzin, nie chce zmiany terminu wejścia w życie uchwały i opóźnienia zakazu używania kopciuchów. Nie chcemy trucia naszych dzieci i rodzin. Podejmując takie decyzje, po raz kolejny ktoś nie nadąża za otaczającą go rzeczywistością…”
Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.