Czy nad polskimi skokami zawisło fatum?

Odwołane kwalifikacje w konkursie w Zakopanem! A wcześniej niska forma, niskie wyniki w Turnieju Czterech Skoczni, kontuzja Stocha, koronawirus u Kubackiego… To nie jest dobry czas dla miłośników tej dyscypliny. Kibice podają różne powody: od wypalenia zawodników, błędów trenera czy złego zarządzania przez duet Tajner-Małysz po… przejęcie transmisji przez TVN.

Nie odbyły się dzisiejsze kwalifikacje do konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zawody zostały przerwane w czasie pierwszej serii treningowej ze względu na zbyt duże podmuchy wiatru.

Organizatorzy byli zmuszeni do korekty planu wydarzeń w zimowej stolicy Polski  – aktualny przedstawia się następująco:

Sobota, 15.01
13.30 – oficjalny trening
16.00 – konkurs drużynowy

Niedziela, 16.01
14.30 – kwalifikacje
16.00 – konkurs indywidualny

Transmisja TVP 1 (polskie konkursy są jedynymi w tym sezonami zawodami PŚ obecnymi w TVP) i Eurosport. W sobotnich treningach i niedzielnych kwalifikacjach wystąpi 11 Polaków (w nawiasie numery startowe): Jan Habdas (1), Klemens Murańka (2), Maciej Kot (3), Tomasz Pilch (4), Kacper Juroszek (5), Stefan Hula (22), Andrzej Stękała (25), Aleksander Zniszczoł (27), Paweł Wąsek (31), Jakub Wolny (33) i Piotr Żyła (52). Zabraknie Kamila Stocha (po przerwie w zawodach jest aktualnie kontuzjowany) I Dawida Kubackiego (stwierdzono u niego koronawirusa; podobnie było początkowo z Wąskiem, jednak dwa piątkowe testy dały jednak wynik negatywny).

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.