Czy in vitro powinno być finansowane z budżetu państwa, a może z samorządu?

Członkowie i sympatycy Platformy Obywatelskiej w Powiecie Krakowskim organizują zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Tak dla In Vitro na rzecz projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych”.

Dziś będą zbierać w Krzeszowicach na ulicy Walkowskiego 2 I piętro od godziny 18 do 20, a jutro w Węgrzcach przy centrum handlowym ATU od godziny 18.00.

Przypomnijmy, że w latach 2013-16 z programu „Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego w Polsce” urodziło się ponad 21 tysięcy dzieci, choć dane mogą być zaniżone. Partia rządząca zlikwidowała ten program i zastąpiła go programami mniej efektywnymi, których skutków nie znamy.

Mieszkańcy Miasta Krakowa mają możliwość skorzystania z miejskiego programu wspierania in vitro, takiej możliwości nie mają jednak mieszkańcu 17 gmin powiatu krakowskiego – informuje radny powiatu krakowskiego Grzegorz Małodobry. W tym roku zgłosił taki wniosek do budżetu powiatu, ale Zarząd Powiatu nie zaproponował takiego programu w projekcie budżetu.

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.