Co z tymi cenami?

W mediach społecznościowych dużo ostatnio o cenach gazu i prądu, a nasza redakcja wystąpiła z apelem o informowanie nas o  przykładach z Państwa domów, czy miejsc pracy (więcej: https://tiny.pl/95v5c).

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej – prezentując dzisiaj swój projekt ustawy – mówią wprost o „dziurach” w ustawie: Winni muszą za to zapłacić, a dla tych, w których te podwyżki uderzają trzeba przygotować rzetelną, a nie propagandową tarczą osłonową.

Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak dawała przykład mieszkanki Limanowej, która dostała podwyżkę ze swojej wspólnoty o 119%, tylko dlatego że cała wspólnota została potraktowana jako klient biznesowy. Poseł Marek Sowa mówił o tarnowskiej bursie szkolnej, którą czeka wzrost ponad 4-krotny.

Poseł Aleksander Miszalski zwrócił uwagę, że kwestie podwyżek prądu, energii i gazu nakładają się: szalejąca inflacja, “zaoranie” energetyki wiatrowej ustawą 10N, wydawanie środków z wykupu praw do emisji na bieżącą konsumpcję, a nie na transformację energetyczną… –  Dlatego jako PO złożyliśmy projekt ustawy, który skutki tarczy reguluje – jeśli zostanie ona przegłosowana to, te wszystkie rodziny dalej będą płacić wysokie, ale jednak niższe niż te pierwotne ceny gazu.

https://podkrakowskie.info/jaki-jest-twoj-rachunek/

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.