Chorwaccy piłkarze nie klęknęli w hołdzie czarnoskórym

Chorwaccy piłkarze pokazali własne zdanie i nie zastosowali się do trendu – od pewnego czasu piłkarze wielu klubów i reprezentacji klękają przed meczem na znak hołdu dla Black Lives Matter.

W poniedziałek swój mecz rozgrywała reprezentacja Chorwacji. Ich rywale Belgowie uklękli przed meczem, jednak chorwaccy zawodnicy stali i patrzyli się na nich, jakby nie rozumiejąc o co im chodzi. Tym samym mieliśmy do czynienia ze śmiesznym widokiem Belgów składających Chorwatom hołd. Takie zachowanie spotkało się z ostrą krytyką w mediach. Reprezentacja Chorwacji niedługo (na UEFA EURO 2020) rozgrywa mecz z reprezentacją Anglii, której trener nakazał klękać przed każdym meczem niezależnie od poglądów. I gdzie tu wolność wyboru?

Black Lives Matter, BLM – międzynarodowy ruch walczący o prawa osób czarnoskórych, wywodzący się ze społeczności afroamerykańskiej, którego celem jest walka z przemocą wobec osób czarnoskórych i z rasizmem systemowym.

fot: warszawa.pl

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.