CEEB: musisz złożyć kolejne oświadczenie

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. Dziś mija termin złożenia deklaracji do spisu powszechnego, ale kolejne oświadczenie już czeka. Złóż je – w przeciwnym wypadku grozi Ci kara!

Na mocy nowelizacji ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów od  1 lipca każdy właściciel lub zarządca budynku lub lokalu będzie zobowiązany złożyć deklarację o źródłach ciepła lub źródłach spalania paliw do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Nie dotyczy budynków z założonym źródłem ciepła po 1 lipca 2021.

Jak złożyć deklarację? Deklaracje można składać elektronicznie z wykorzystaniem profilu zaufanego i dowodu osobistego z warstwą elektroniczną na stronie https://zone.gunb.gov.pl lub papierowo wypełniając deklarację i składając ją w właściwym dla lokalizacji budynku Urzędzie Gminy.

Masz czas do 1 lipca 2022 roku, jednak warto to zrobić wcześniej, by potem nie zapomnieć – za niezłożenie grozi kara grzywny.

Komentarze

podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.