Będzie nowe boisko i stół do ping-ponga

Gmina Świątniki Górne ogłosiła przetarg na realizację inwestycji polegającej na budowie boiska sportowego oraz obiektów małej architektury i muru oporowego. Planowana inwestycja ma na celu stworzenie nowoczesnej przestrzeni rekreacyjno-sportowej dla mieszkańców, która będzie sprzyjać aktywnemu spędzaniu czasu na świeżym powietrzu.

Jednym z głównych elementów tej inwestycji (która ma powstać pomiędzy ulica Krakowską i Bruchalskiego) jest budowa boiska sportowego o wymiarach 15×14 metrów, na którym znajdzie się pojedynczy kosz do gry w koszykówkę. Aby zapewnić odpowiednie warunki użytkowania boiska, planowane jest otoczenie go piłkochwytami oraz zamontowanie bramki, która będzie zamykana na klucz. To wszystko ma umożliwić korzystanie z obiektu w sposób bezpieczny i komfortowy dla użytkowników.

Oprócz boiska sportowego, na terenie inwestycji planowane jest także postawienie stołu do gry w ping-ponga oraz muru oporowego. Te dodatkowe elementy mają urozmaicić ofertę rekreacyjną dla mieszkańców i stanowić atrakcyjne miejsce spotkań oraz rywalizacji sportowej.

Realizacja tego projektu nie tylko wpłynie pozytywnie na aktywność fizyczną mieszkańców, ale także na poprawę infrastruktury rekreacyjnej w gminie Świątniki Górne. Dzięki nowemu boisku sportowemu oraz obiektom małej architektury, społeczność lokalna zyska nowe miejsce do aktywnego spędzania czasu oraz integracji.

Fot. pixabay.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.