Akcja „Trzeźwość” na drogach powiatu krakowskiego

12 marca br., policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili działania pn. „Trzeźwość”. Celem akcji było wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących będących pod wpływem alkoholu.

W powiecie krakowskim, prócz codziennych kontroli pojazdów, prowadzonych jest wiele akcji, w tym pn. „Trzeźwość”, dzięki którym policjanci eliminują nietrzeźwych kierowców. Wczoraj, w ramach całodziennych działań, na drogach powiatu krakowskiego, mundurowi prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. Efektem tych działań była kontrola blisko 61 kierujących, których poddano badaniu na trzeźwość. Okazało się, że z nich kierowało pod wpływem alkoholu. Byli to dwaj rowerzyści, którym alkomat wykazał 1,2 promila i ponad 1,5 promila oraz jeden motorowerzysta, który miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Tego samego dnia, policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie i z Komisariatu Policji w Skale podczas kontroli drogowej zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących samochodami osobowymi. Jeden z nich miał ponad 0,8 promila, drugi blisko 1,5 promila.

Na nietrzeźwych rowerzystów policjanci nałożyli mandaty, pozostali odpowiedzą karnie za jazdę  pojazdami pod wpływem alkoholu, za co grozi do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy.

Źródło foto:

  • Test alkomat: Pixabay.com
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.