Akcja pomocy dla Więckowic!

Cel: zakup fotela rehabilitacyjnego do masażu dla osób niepełnosprawnych. Fundacja „Wspólnota Nadziei” prowadzi w Więckowicach (gm. Zabierzów) jedyny w Polsce dom wsparcia osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Ośrodek to ciągłe wsparcie podopiecznych i potrzebuje wsparcia mieszkańców. W akcję zaangażowali się już m.in.: m.in. Paweł Kowal, Łukasz Krupa, Grzegorz Małodobry. Liczba zgromadzonych środków rośnie z dnia na dzień.

Zbiórka odbywa się pod hasłem „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”. Organizatorem jest Fundacja Energia dla Europy, a akcja prowadzona jest za pomocą serwisu zrzutka.pl. Prowadzony przez „Wspólnotę Nadziei” Małopolski Dom Pomocy Społecznej „Na Farmie Życia” działa od 2012 roku i stanowi możliwość opieki, rehabilitacji i rozwoju dla ponad dwudziestu osób – zarówno w opiece stacjonarnej, jak i poprzez  ośrodek dzienny. Jak mówi Paweł Kowal (obecnie poseł na Sejm RP, były europoseł i wiceszef MSZ):

– Fotel który dzięki Państwa hojności chcemy zakupić, znacząco poprawi komfort i jakość zajęć rehabilitacyjnych przeprowadzanych w ośrodku, co bezpośrednio wpłynie na poprawę komfortu życia pensjonariuszy – napisał poseł Kowal.

W akcję włączyli się ponadto Łukasz Krupa i Grzegorz Małodobry (radni Powiatu Krakowskiego). Podkreślają oni zaangażowanie osób pracujących z podopiecznymi, co wymaga kompetencji i wrażliwości:

– Jesteśmy pod wielkim wrażeniem pracy i zaangażowania personelu, który w ramach posiadanych możliwości i dostępnych warunków z wielkim zaangażowaniem służy wszystkim osobom potrzebującym pomocy – mówią zgodnie powiatowi radni.

Autyzm opisywany jest zazwyczaj, jako indywidualny, odmienny od typowego (statystycznie dominującego w populacji) przebieg rozwoju dziecka i trwające przez całe, także dorosłe życie skutki tej odmienności w różnych obszarach codziennego i społecznego funkcjonowania. Dlatego mówi się, że „z autyzmu się nie wyrasta”. Przyczyny tych zaburzeń rozwoju mogą być zarówno genetyczne, jak i środowiskowe. Ponadto każda osoba ma zmienny stopień nasilenia objawów, co wpływa na specyficzne i odmienne „spektrum autyzmu”.

Zbiórka: https://zrzutka.pl/5xuabk

 

 

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.