30 sekund było decydujące

Ruszyli ze Skawiny, zameldowali się w Mogilanach. Znamy wyniki – przeniesionego z zeszłego roku – VII Biegu Niepodległości!

Zeszłoroczna edycja Narodowego Biegu Stulecia – VII Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany nie odbyła się w związku z ograniczeniami sanitarno-epidemiologicznymi. Wydarzenie, zaplanowane pierwotnie na 11 listopada 2020 r., miało miejsce dopiero w niedzielę, 20 czerwca 2021 r. Organizatorem jest niezmiennie Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Skawinie, przy współpracy Gminy Skawiny, Gminy Mogilany, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz szkół z Mogilan i Skawiny.

Zwyciężył 33-letni Dominik Piwowarczyk z #adamczerwińskiteam. Przebiegł on dystans 8 km w czasie 29 min. 04 sek., wygrywając o równe pół minuty z reprezentantem MOK Mszana Dolna, Emilem Drabikiem (31 l.). Trzecie miejsce, jednak już z ponad dwuminutową stratą, zajął anonimowy, dwudziestosześcioletni reprezentant UKS Filipides Teresin. Wśród kobiet najlepsza okazała się Regina Kulka.

Najlepszymi wśród gospodarzy biegu byli: Adrian Sułowski (Gmina Skawina, 23 l. – ósmy w kategorii open) i Konrad Francuz (Gmina Mogilany, 50 l., reprezentant drużyny Vege Runners – miejsce 14. w kategorii open).

(fot. http://mogilany.biegskawina.pl/)

ZOBACZ WYNIKI

Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.