100 tysięcy na wsparcie dzieci i młodzieży

Przedstawiciele starostwa powiatu krakowskiego przypominają o ważnej inicjatywie skierowanej w edukację i wsparcie psychologiczne dla dzieci i młodzieży.

Władze powiatu przypominają, że podpisano umowę z władzami Małopolski na realizację działań profilaktycznych oraz wspierających funkcję poradni psychologiczno-pedagogicznych. Projekt o nazwie „Małopolska Akademia Rodzica 2024” ma na celu zapewnić łatwiejszy dostęp do specjalistów oraz bezpośrednią pomoc psychologiczno-pedagogiczną dla dzieci, młodzieży i rodziców.

Realizacja zadania potrwa do 31 grudnia tego samego roku. Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Powiatu Krakowskiego otrzymała do tego celu dotację w wysokości 100 tysięcy złotych z budżetu województwa małopolskiego.

W ramach tego projektu na terenie powiatu krakowskiego zostaną zrealizowane szereg działań mających na celu poprawę wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży. Wśród działań, które zostaną podjęte, znajdują się między innymi: Diagnoza psychologiczna dzieci i młodzieży; Konsultacje psychoterapeutyczne dla dzieci, młodzieży, rodziców i rodzin; Konsultacje w zakresie interwencji kryzysowej dla dzieci, młodzieży i rodziców; Konsultacje psychoedukacyjne dla dzieci i rodziców; Konsultacje z nauczycielami, specjalistami i dyrektorami szkół; Konsultacje online dla rodziców; Szkolenia Rad Pedagogicznych w szkołach; Warsztaty psychoedukacyjne z uczniami w klasach.

Ta inicjatywa ma na celu nie tylko poprawę wsparcia psychologicznego dla dzieci i młodzieży, ale także zwiększenie świadomości społecznej na temat problemów związanych z zdrowiem psychicznym oraz podnoszenie kompetencji rodzicielskich. Dzięki zaangażowaniu i inwestycjom w rozwój edukacyjny i psychologiczny, powiat krakowski pokazuje, że dbałość o dobrostan psychiczny jest równie ważna jak troska o rozwój intelektualny czy fizyczny.

Fot. pixabay.com

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.