10. rocznica śmierci wielkiego człowieka

Marek Nawara (18 kwietnia 1956–25 maja 2011) był wójtem gminy Zielonki, posłem na Sejm RP i pierwszym marszałkiem Małopolski. To z jego inicjatywy podział samorządu terytorialnego we współczesnej RP wygląda tak, a nie inaczej.

Cieszył się ogromnym autorytetem. Otrzymał między innymi Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski oraz tytuł Honorowego Wójta Gminy Zielonki. W 1999 współprzewodniczył Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Marek Nawara spoczywa w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
W Batowicach (gm. Zielonki) zarejestrowana jest Fundacja im. Marszałka Marka Nawary. Nadrzędnym celem Fundacji jest upamiętnienie, propagowanie i kontynuowanie idei podjętych przez Marszałka Marka Nawarę, związanych z rozwojem samorządności, demokracji i społeczeństwa obywatelskiego, a przez to pielęgnowanie pamięci o Pierwszym Marszałku Małopolski.
Zachęcamy do chwili zadumy w rocznicę jego śmierci.
fot. zielonki.pl
Komentarze

Podkrakowskie.info

Ten portal możesz tworzyć razem z nami! Masz ciekawe ℹ️ info, 📆 wydarzenie, czy 🖼 zdjęcie? ⤵️ Wyślij na adres: redakcja@podkrakowskie.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.