Wielkie otwarcie Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego już wkrótce

Zbliżająca się wielkimi krokami przeprowadzka do Nowej Siedziby w Krakowie-Prokocimiu to jedno z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Zmiana lokalizacji dotyczyć bowiem będzie nie tylko samego adresu, ale również całego systemu organizacji pracy i funkcjonowania szpitala, a nawet jego logo, komunikacji wizualnej czy strony internetowej. Nic zatem dziwnego, że wzbudza ogromne zainteresowanie nie tylko wśród Pracowników, ale przede wszystkim Pacjentów.

Wielkie przenosiny rozpoczną się już w listopadzie. Przenoszeni będą wszyscy Pacjenci, którzy w momencie przeprowadzki znajdować się będą w szpitalu. Osoby leżące będą przewożone – pod opieką personelu medycznego – ambulansami, a pacjenci chodzący specjalistycznymi busami. Przenosiny odbywać się będą zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Przeprowadzka będzie prowadzona – najprawdopodobniej – w dwóch turach. Każda z nich potrwa ok. 4-5 dni, z tym że każdy oddział będzie przenoszony w ciągu zaledwie jednego dnia.  Co ważne, rozpoczną one działalność w Nowej Siedzibie natychmiast po przeniesieniu. Szpital nie zakłada żadnych przerw w funkcjonowaniu.

W pierwszej kolejności przeniesione zostaną m.in. oddziały: diabetologii, nefrologii, kardiologii (I kardiologia), gastroenterologii, chorób zakaźnych, chorób płuc, chirurgii ogólnej, angiologii, reumatologii oraz część anestezjologii.

Reszta Oddziałów oraz zespołów poradni – do czasu przeprowadzki – będzie nadal funkcjonowała w dotychczasowej siedzibie szpitala Uniwersyteckiego, czyli w zespole budynków, przy ul. Kopernika, Śniadeckich oraz Botanicznej. Najpóźniej, bo dopiero w pierwszym kwartale 2020 roku, przeniesiony zostanie Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Nowa Siedziba przy ul. Jakubowskiego 2 to – mówiąc obrazowo dziesięć – od dwu- do ośmiopiętrowych  budynków, połączonych wspólnym, podziemnym łącznikiem. Znajdować się w nich będą m.in. 24 oddziały kliniczne, blok operacyjny, Szpitalny Oddział Ratunkowy, a także Zespoły Poradni Specjalistycznych, rehabilitacja, endoskopia, hemodynamika, brachyterapia czy diagnostyka i diagnostyka obrazowa. Nie zabraknie również pomieszczenia ekumenicznego, kawiarni dla Pacjentów czy depozytu ubrań. Wszystkie sale łóżkowe są dwuosobowe, wyposażone we własny węzeł sanitarny.

Obecnie od strony technicznej infrastruktura budynkowa Nowej Siedziby jest już przygotowana do prowadzenia działalności, natomiast wciąż trwają tam intensywne prace związane z dostawami i instalacją aparatury medycznej, wyposażenia meblowego oraz sprzętu informatycznego. Działania te będą sukcesywnie kończone w poszczególnych obszarach Szpitala we wrześniu i październiku, a po nich następować będą kolejno odbiory nowych oddziałów, poradni i pracowni przez nadzór sanitarny (Sanepid) oraz NFZ.

 

 

 

źródło:su.krakow.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.