Krakowski deweloper oskarża dzieci o wandalizm. Bo malowały kredą po chodniku.

Ta historia choć wydaje się niewiarygodna wydarzyła się naprawde. W tym tygodniu mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Bulwarowej w Krakowie na klatce schodowej swojego bloku mogli zapoznać się z pismem zarządcy w sprawie nasilających się „aktów wandalizmu” w postaci……malowania kredą przez dzieci na chodniku. Zarządca  ich zabawę  nazwał „aktem wandalizmu” i wezwał rodziców do pokrycia kosztów usunięcia kredy. – Kolejne tego typu akty wandalizmu będą zgłaszane na policję – ostrzega.

„W ostatnich dniach nasiliły się akty wandalizmu” – pisze zarządca osiedla – „kolorowa kreda nie tylko jest trudna do zmycia, ale również na Państwa obuwiu jest wnoszona do klatek”. I dodaje „że kolejne akty wandalizmu będa zgłaszane bezpośrednio na Policje”  

 

 

Co zrozumiałe pismo zarządcy spotkało się delikatnie mówiąc z nie najlepszym przyjęciem ze strony mieszkańców . Fora internetowe pełne są niepochlebnych komentarzy odnośnie zachowania zarządcy, oskarżeń o brak empatii czy brak  zrozumienie potrzeb dzieci. Internauci w ramach solidarności z dziećmi udostępnia zdjęcia na kórych…..sami coś rysuja kredą na chodniku.

I słusznie – mówi radna Krakowa Alicja Szczepańska – w takiej sytuacji zarządca wykazał się kompletnym brakiem  zrozumienia potrzeb dzieci a jego zachowanie i ogłoszenie jest nieadekwatne do całej sytuacji. Pierwszy deszcz zmyje problem ale obawiam się , iż bez zmiany podejscia zarządcy temat może powracac. Zwróciłabym  też uwagę  czy w okolicy jest plac zabawa na którym dzieci moga się wyszaleć bez obaw ,iż zostaną oskarżone o złe zachowanie. Kraków jest intensywnie zabudowywany i zapomina się o miejscach gdzie mieszkańcy mogą  miło spędzic czas.  Place zabaw muszą stac się  priorytetem dla władz  miasta . Miesjca zabaw dla dzieci musza być uwzględniane przy wydawaniu pozwoleń na dalszą zabudowę. Inaczej dzieci beda skazane na zabawy na chodniku. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *